Saraybosna'da Üniversite Okumanın Avantajları

Saraybosna'da üniversite okumak birçok açıdan avantaj sağlıyor. Sınavsız üniversite avantajı, Avrupa'da eğitim alma şansı, uygun harç ücretleri ile Saraybosna'da eğitim alarak benzersiz bir yurt dışı eğitimi deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bosna-Hersek, yurt dışında üniversite okumak için en elverişli ülkelerden biri. Bu ülkenin başkenti olan Saraybosna, hem uygun fiyata yaşanabilen bir yer olmasıyla, hem canlı ve eğlenceli bir kent olmasıyla, hem de Uluslararası Saraybosna Üniversitesi gibi bölgedeki en önemli yüksek eğitim kurumlarından birine ev sahipliği yapmasıyla pek çok öğrencinin dikkatini çekiyor. Türkiye vatandaşlarının vizesiz giriş yapabildiği bir ülke olan Bosna-Hersek, ülkemiz öğrencileri tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Peki spesifik konuşacak olursak, Saraybosna’da üniversite okumanın temel avantajları nelerdir?

Uygun Fiyata Eğitim & Yaşam Giderleri

Saraybosna’ya üniversite eğitimine gelen öğrencilerin çoğunluğu, bu tercihlerini öncelikli olarak uygun harç ücretleri sebebiyle yapıyorlar. Saraybosna’da bölge üniversitelerine, hem de Batı Avrupa’daki üniversitelere nazaran çok daha uygun fiyatlı eğitim programları mevcut. Bu uygun fiyatlı üniversiteler arasından da Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, eğitim kalitesinin yüksek olmasıyla diğer üniversitelerle arasında büyük bir fark yaratıyor. 

Sınavsız Üniversite

Bosna-Hersek, sınavsız eğitim veren üniversitelerin olduğu bir ülke. Bu sebepten dolayı, üniversite eğitimi için sınav engeline takılmak istemeyen öğrenciler tarafından çok tercih ediliyor. Örneğin, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’ne başvuru yapmak için lise diplomanız, not dökümünüz ve İngilizce dil yeterliliğinizi belgeleyen bir döküman yeterlidir. 

Sınavsız üniversite olması sizi yanıltmasın; Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nde, normal şartlarda yüksek sınav başarısı gerektiren tıp, mühendislik, hukuk gibi bölümlerin de  eğitimini almanız mümkündür. 

YÖK Denkliği Olan Diploma

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, Türkiye’deki Yüksek Öğretim Kurumu’nun tanıdığı yabancı üniversitelerden biridir. Dolayısıyla, bu üniversitenin mezunları, mezuniyetlerinden sonra girecekleri denklik sürecinden sonra YÖK tarafından tanınan bir diplomaya sahip olurlar. Bu nasıl bir fark yaratıyor? Eğer YÖK, bir yabancı üniversiteyi tanımıyor durumda ise ve siz de bu üniversiteden mezun iseniz, Türkiye’de üniversite mezunu olarak görülmüyorsunuz. Fakat Saraybosna’da eğitim, bu açıdan, özellikle Türk öğrenciler için avantajlıdır. 

Saraybosna’da üniversite eğitimine dair, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’ne dair sorularınızın yanıtlanması ve daha fazla bilgi almak için aşağıdaki online iletişim formunu doldurabilirsiniz. 
 

İletişim Formu

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.