Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nde Burslu Eğitim İmkanı

Avrupa'da burslu eğitim için Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'ni tercih edebilirsiniz.

Eğitim hayatına 2004 yılında başlamış olan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, genç bir üniversite olarak sayılabilir. Fakat yurt dışında üniversite eğitimi düşleyen pek çok öğrencinin tercih listelerine girmektedir. Bunun sebeplerinden biri sınavsız bir üniversite olmasıdır. Yani başvuru için herhangi bir sınav şartı bulunmuyor. Ayrıca sunulan uygun fiyatlı eğitim programları, farklı ekonomik durumları olan öğrencilerin, IUS bünyesinde yüksek eğitim almasını sağlamaktadır. 

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, sınavsız eğitim veren yurt dışındaki üniversitelerden biridir. Fakat aynı zamanda, Avrupa’da burs veren üniversitelerden de biridir. Sınav şartı koşmayan bir üniversite olsa da, yeterlilik sınavlarına girmiş başarılı öğrencilere burslu eğitim imkanı sağlamaktadır. Bu özelliğiyle, son yıllarda yurt dışında burslu okumak isteyen pek çok öğrenci, üniversitemiz bünyesinde eğitim almıştır. 

IUS’te Burslar

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nde burslar, farklı koşullara göre verilmektedir. Bosna-Hersek’ten kayıt yaptıracak öğrencilerin burs programlarıyla Türkiye’den kayıt yaptıracak öğrencilerin burs gereklilikleri ve programları farklılıklar göstermektedir. Yeterlilik sınavlarında gösterilen başarların temel alındığı ÖSYM burslarında, öğrencilerin burs yüzdeleri aldıkları puanlara göre belirlenir. Üniverstemizde %10 ile %90 aralığında burslu eğitim imkanı bulunmaktadır. 

Bir sanat dalında veya spor alanında başarılı olan öğrenciler için hazırlanmış olan özel yetenek bursları da bulunmaktadır. Bu alanlardaki üstün başarılı adayları desteklemek, üniversite politikalarımızdan biridir. Bu burslara başvuracak olan adayların yeteneklerini belgelemeleri ve başarılarını göstermeleri gerekir. 

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nde farklı burs çeşitleri de bulunmaktadır. Aile fertlerinin ölümü ve doğal afet gibi durumlar karşısında verilen ihtiyaç bursu, kardeşi üniversitede öğrenim görmekte olan yeni öğrencilere verilen %10’luk kardeş bursu, IUS’te çalışmış olan personelin birinci derece yakınlarına verilen %40’lık personel bursu, öğrencilerin yararlanabileceği burslar arasında yer almaktadır.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Sizleri Bekliyor

Yüksek kaliteli eğitim standartları, deneyimli akademik kadrosu, uygun fiyatlı eğitim programlarıyla üniversitemiz sizleri bekliyor. Öğretmenlikten mühendisliğie, hukuk bölümünden psikoloji programına kadar birçok dalda lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. 5 ayrı fakültede eğitim veren IUS, kendini sürekli yenileyen ve gelişen bir kurum olmayı hedeflemektedir.

Burs olanaklarından nasıl faydalanabileceğinizi merak ediyorsanız, başvuru yapmakla ilgileniyorsanız veya yalnızca bilgi almak istiyorsanız sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Uzman eğitim danışmanlarımız size kısa sürede yardımcı olacaktır. Hayallerinizi ertelemenin değil hayallerinizi yaşamanın şimdi tam vakti.

İletişim Formu

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

IUS Türkiye

İUS Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
18:08
+905354418973
×
Whatsapp'tan Yazın