Yurt Dışında Sınavsız Üniversite Eğitimi Ne Demek?

Yurt dışında sınavsız ve puansız üniversite eğitimi almak ne anlama geliyor? Bu süreçte öğrencilerin yapması gereken nedir?

Yurt dışında sınavsız üniversite, son yıllarda çokça duyulan bir kavram ve birçok gencin de hayali. Zira sınav stresi bazılarına öyle yoğun stresler yaşatabiliyor ki, kişilerin yeteneklerinin üzerini örtebiliyor. Türkiye’den gidecek birçok öğrenci, sınavsız Bosna-Hersek üniveristelerini araştırıyor. Bunların arasından, Saraybosna üniversitelerinin en genç, dinamik ve yenilikçi akademik kadrosuna sahip olan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) yüksek bir kalite farkıyla öne çıkıyor. 

Bosna-Hersek’te öğrencilik, birçok açıdan avantajlı. Bunlardan akla ilk gelen uygun yaşam maliyetleri, uygun harç giderleri oluyor haliyle. Kaliteli üniversite eğitimini, Avrupa’daki en güzel kentlerden birinde hesaplı bir fiyata yapmak ülkemizden gidecek öğrencileri cezbediyor. Ayrıca sınavsız eğitim veren üniversiteler sayesinde Saraybosna’da mühendislik, tıp, hukuk gibi bölümleri de okumak mümkün. Peki yurt dışında sınavsız üniversite eğitimi ne demek?

Lise Diplomasıyla Üniversite Eğitimi

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) özelinde, sınavsız üniversite eğitimini için gerekli olanlar; başvuru için lise diplomanız ve buradan kalan not dökümünüz yeterli oluyor. Üniversitedeki eğitim dili İngilizce olduğu için bu dildeki yeterliliğinizi ifade eden bir belge de sunmanız gerekiyor. Eğer İngilizce yeterliliğiniz bulunmuyorsa, bir yıllık hazırlık sürecinden geçiyorsunuz. 

Eğitim programı hemen hemen devlet üniversitelerindekine benzer bir biçimde işliyor, elbette ki IUS müfredatının eğitim anlayışından kaynaklanan bazı farklılıklar var. Kaliteli bir Avrupa üniversitesinde alacağınız bir eğitimi burada, sınav başarısı gerekmeden alabiliyorsunuz. Mezun olduğunuzda aldığınız diplomalar da, Türkiye’deki Yüksek Öğretim Kurumu denkliğine sahip oluyor. 

YÖK Denkliği nedir?

YÖK denkliği, ülkemizin Yüksek Öğretim Kurumu’nun tanıdığı yabancı üniversitelerden aldığınız diplomaların aranan özelliğidir. Böyle bir diplomaya sahip iseniz, Türkiye’de üniversite mezunları arasında sayılıyorsunuz. Yabancı bir ülkede üniversite okuduysanız ve sonrasında Türkiye’de yaşama planı yapıyorsanız, muhakkak YÖK’ün tanıdığı bir yabancı üniversitede okumanız şart. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, bu gereklilikleri karşılamaktadır. 

Saraybosna’da sınavsız eğitim veren Uluslararası Saraybosna Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. Uzman eğitim danışmanlarımız size geri dönüş sağlayacaklardır. Aklınıza takılabilecek herhangi bir soru için alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.
 

İletişim Formu

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

IUS Türkiye

İUS Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
08:57
+905465595875
×
Whatsapp'tan Yazın