Yurt Dışında Uygun Fiyatlı Üniversite Eğitimi: Saraybosna

Saraybosna, Avrupa'da eğitim almak isteyen öğrenciler için öğrenci dostu şehirlerin başında geliyor.

Saraybosna, yarım milyondan biraz az nüfusuyla, Türkiye’nin büyük kentlerinden gidecek olan öğrenciler için “küçük” görünebilir. Fakat Avrupa standartlarındaki modern kentleri düşündüğümüzde, bu nüfus oranının Avrupa'da bir kent için oldukça “yeterli” olduğunu görebiliriz. Saraybosna, düzenli ulaşım ağlarıyla donatılmış, kültürel ve sosyal aktiviteleri açısından zengin bir kenttir. 

Bosna-Hersek kültürü; gerek mutfağı, gerek yaşam tarzı açısından Türk kültürüyle büyük paralellikler göstermektedir. O yüzden, yurt dışında eğitim almak isteyen, fakat evden o kadar da uzaklaşmak istemeyen öğrencilerin tercih listelerine üst sıralardan giren bir şehir. Şehrin güzelliklerinin de ötesinde, Bosna-Hersek’te lise diploması ile başvuru yapılabilen sınavsız üniversitelerin olması ve yurt dışında uygun fiyatlı üniversite eğitimi imkanlarının bulunması, öğrenciler için avantaj sağlıyor.

Saraybosna’da Öğrencilik Hayatı

Saraybosna kenti, Bosna-Hersek’in en büyük şehridir. Bosna-Hersek, öğrenciler için sunduğu uygun fiyatlı öğrencilik deneyimi ile öne çıkmaktadır. Konaklama ve yeme-içme giderlerinizi aylık ortalama 250-300 euro gibi bir fiyat aralığında düşünmeniz doğru olacaktır. Ayrıca eğitim harç giderleri de diğer Avrupa ülkelerindeki üniversitelere göre çok daha uygun fiyatlardadır. 

Saraybosna, düzgün planlanmış bir ulaşım sistemiyle donatılmıştır. Kent merkezi, tüm önemli durakları kapsayacak şekilde, bir tramvay ağıyla çevrelenmiştir. Ayrıca nispeten küçük bir kent olması, pek çok mesafeyi yürüyerek veya bisikletle kolayca kat etmenize yardımda bulunacaktır. Kentte pek çok galeri, müze ve anıt mevcuttur ve tarih meraklıları burada ilgi çekici pek çok şey bulabilir. Ayrıca kaliteli cafeleri, restoranları ve barlarıyla Saraybosna, üniversite öğrencilerine zengin bir üniversite deneyimi sunmaktadır. 

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nde Eğitim

Bu güzel ve işlek şehir, balkanlardaki yükselen akademik merkezlerden biri olan üniversitemiz Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Deneyimli kadrosu, tam donanımlı sınıfları, uluslararası işbirlikleri ile eğitim verdiği her alanda nitelikli bireyler yetiştirmeye odaklanmıştır. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, çağın gerekliliklerini anlayabilen ve yenilikçi çözümler yaratabilen, tüm toplumlara faydalı olmak isteyen kişilerin adresidir. Üniversitemiz hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 

İletişim Formu

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

IUS Türkiye

İUS Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
17:31
+905365909226
×
Whatsapp'tan Yazın