Avrupa'da Yabancılık Çekmeden Üniversite Okuyun

Türk kültüründen izler bulabileceğiniz Bosna-Hersek'te yabancılık çekmeden üniversite okuyun.

Yurt dışına üniversite eğitimi almanın pek çok farklı koşulu var. Bir öğrenci, Avrupa’da herhangi bir ülkeye gidiyorsa gideceği ülkenin ekonomik koşullarının kendisi için uygun olup olmadığını, üniversitelerinin eğitim anlayışının kendisine göre olup olmadığını öğrenmelidir. Okullar pahalı mı? Yaşam giderleri uygun mu? Peki ya kiralar ne durumda? Bunların dışında da öğrenciler farklı bir ülkede yabancılık çekebilir ve adaptasyon sorunu yaşayabilirler. Bu çok normal. Özellikle ülkemizden farklı bir ülkeye giden öğrenciler, kültür farkından dolayı Batı Avrupa ülkelerinde zorluk ve adaptasyon sorunları yaşayabilmektedir. 

Saraybosna’da Eğitim

Saraybosna’da eğitim, bu tip sorunlar yaşayabileceğini düşünen öğrenciler için son derece elverişli bir deneyim sunar. Saraybosna’da üniversite eğitimi, hem Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nin (IUS) eğitim kalitesi ve sunduğu avantajlarla oldukça faydalı bir yatırım olurken, ülkenin kültürel olarak Türkiye’den o kadar da uzakta olmaması adaptasyon sorunları yaşanmaması için elverişli ortamı sağlamaktadır. 

IUS’in Entelektüel Konumu

Sınavsız üniversite olduğundan dolayı IUS, giriş için herhangi bir sınavda başarı gerekliliği istememektedir. Puansız üniversite bölümleri son teknoloji sınıf ve laboratuvarlarda gerçekleştirilir. Ayrıca IUS bölgedeki uygun harç ücretli okullar arasındaki en kaliteli okul olarak öne çıkar. Hatta öyle ki, IUS’in Orta Doğu ve Avrupa’yı entelektüel olarak birbirine bağlayan bir merkez olduğu bile söylenebilir. 

Türk Kültürünün Ülkedeki İzleri

Bosna’da eğitim bu gibi avantaj ve olanaklara sahipken, Bosna’da öğrencilik deneyimi nasıldır? Elbette ki yeni bir ülkeyi keşfediyor olacaksınız. Fakat Bosna, tarihte uzun yıllar Osmanlı hakimiyetinde bulunmuş bir ülke olarak Türk kültüründen bir hayli nasibini almıştır. Burada yabancılık hissetmeyeceğiniz bir ortamda, Avrupalı bir kültürü tanımış olacaksınız. Ayrıca Boşnak mutfağı büyük ölçüde Türk mutfağına benzerlikler taşımaktadır. Doğal alanları, müzeleri ve tarihi alanları ile gezilesi, görülesi, öğrenilesi bir ülkedir Bosna. 

Bu deneyimi kendinizden esirgemeyin ve hem geleceğiniz hem de kendiniz için en doğru kararı verin. Son teknoloji sınıflarla donatılmış, tüm imkanlara sahip laboratuvarlarda çağımızın bilimlerini öğrenin ve ülkenizin sıcaklığını başka bir ülkenin günbatımını izlerken hissedin. Hepsi Bosna’da, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nde.

Eğer Uluslararası Saraybosna Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi edinmek ve başvuru gerekliliklerini öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki online iletişim formunu doldurun. 
 

İletişim Formu

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

IUS Türkiye

İUS Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
09:48
+905465595875
×
Whatsapp'tan Yazın