Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nde Hangi Fakülteler Var?

IUS bünyesinde 5 adet fakülte bulunmaktadır. Peki bunlar hangileri?

Saraybosna’da üniversite eğitimi birçok açıdan avantaj sağlamaktadır. Sınavsız üniversitelerinin olmasından dolayı pek çok öğrencinin tercih sebebidir. Hem de bölgedeki uygun harç ücretli okullar sebebiyle dünyanın pek çok farklı ülkesinden öğrenciyi cezbeden bir seçenek konumundadır. Saraybosna’da eğitim için en çok tercih edilen kurum da, puansız üniversite bölümleri ile Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’dir (IUS).

Genç ve dinamik akademik kadrosu, yenilikçi eğitim yaklaşımı ile hem Orta Doğu hem de Balkanlar bölgesi için önemli bir merkez haline gelen üniversitede 5 fakültede eğitim verilmektedir. Bu yazımızda, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nin fakültelerinden bahsedeceğiz. 

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Adından da anlaşılacağı üzere, bu fakültede genel mühendislik bölümleri bulunmaktadır. Fakültenin ‘Doğa Bilimleri’ kısmını ise mühendislik bölümlerinin yanında yer alan Genetik ve Biyomühendislik bölümü oluşturmaktadır. Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bu fakültedeki mühendislik bölümleridir. 

Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Fakülte bünyesinde Psikoloji, Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı, Siyasal Bilimler, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Kültürel Çalışmalar programlarında eğitim sunulmaktadır. Bu fakültedeki bölümlerde verilen eğitim programları, öğrencilerin yaşamın sanatsal, edebi ve iletişimsel yönlerini kavramalarını ve insanın özüne dönme amacını taşımaktadır. 

Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi

Ekonomi ve yönetim, günümüz üretim ve tüketim biçiminin temelidir. Bu gerçekliğe dayanan fakültede, güncel ekonomik yöntem ve kavramlar, idari tekniklerle bütünleşik bir biçimde sunulmaktadır. Fakülte, Uluslararası Halkla İlişkiler, Uluslararası Ticaret ve Finans, İşletme ve İktisat bölümlerinde eğitim vermektedir. 

Eğitim Fakültesi

IUS’teki Eğitim Fakültesi, öğretmeyi öğretmeyi amaçlar. Buradaki tüm eğitimler pedagojik karşılıklarıyla ve yöntemleriyle birlikte verilmektedir. Fakültede, Bilgisayar Eğitimi ve Eğitim Teknolojileri (CEIT), Türk Dili ve Edebiyatı, pedagojik formasyon programı (TLT), İngiliz Dili ve Edebiyatı, pedagojik formasyon programı (ELT) bölümlerinde eğitim verilmektedir. 

Hukuk Fakültesi

Bu fakültede eğitim gören öğrenciler hukuk biliminin temellerinden derinliklerine bütün kapsamlarına hakim olurlar. Fakültede lisans programı dahilinde Hukuk, Yüksek Lisans programı dahilinde ise Karşılaştırmalı Kamu Hukuku ve Karşılaştırmalı Özel Hukuk eğitimi verilmektedir.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki online iletişim formunu doldurun. 

İletişim Formu

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

IUS Türkiye

İUS Türkiye
Çevrimiçi

Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
09:52
+905465595875
×
Whatsapp'tan Yazın